Maak kennis met Groeipartner Folkert van der Kooij

"Zelf vind ik het een opdracht vanuit de Bijbel om iets te doen voor mensen die het minder hebben."

Wie is Folkert van der Kooij?

“Haha”, lacht Folkert: “dat vraag ik me ook wel eens af. Maar om wat over mezelf te vertellen: ik ben getrouwd met Hillegonda, al wel 30 jaar. Ik ben 53 jaar en we hebben 2 zonen van 27 en 22 jaar. We wonen in Heerenveen en gaan naar de kerk in Drachten. En ik ben een echt natuurmens. Natuur en buiten zijn, vind ik geweldig. Ik houd ook erg van watersport. Kitesurfen en zeilen zijn passies, daar maak ik tijd voor. In de zomer zitten we altijd op het water. Maar binnenkort organiseer ik met vrienden een buitentocht waarbij we peddelen, wandelen en overnachten op een onbewoond eiland. Het doel hiervan is om God te zoeken in de stilte.”

Wat voor bedrijf heb je?

“Wij zijn interieurarchitecten en samen met compagnon Laura leid ik Studio Oak. We ontwerpen interieurs voor de zakelijke markt, met name voor kantoren en horeca. We werken met een flexibele schil van zo’n 8 mensen. We doen het hele proces van het begin tot het eind en we werken vanuit Heerenveen en Amsterdam.

Ik creëer graag. Vanuit het niets iets ontwerpen, is wel een talent dat ik heb en daar voel ik mij vrij in. Ik ben ook ondernemer, maar dat is soms een handicap: dat je overal kansen ziet. Door beelden of prikkels krijg ik ideeën en die wil ik dan uitvoeren. Daarom heb ik ook die stilte nodig. Maar ja, dat heb ik dan ook weer zelf georganiseerd, haha.”

Mensen zitten onder een grote boom, lezen en ontspannen buiten in een landelijke omgeving.

Waarom heb je voor REK gekozen?

“Bij Red een Kind vind ik het mooi dat er kansen worden gegeven aan kinderen. Als kinderen geen kansen hebben, kunnen ze niets creëren. Het is ook mooi dat er een gemeenschap om hen heen staat die erbij betrokken is.

Zelf vind ik het een opdracht vanuit de Bijbel om iets te doen voor mensen die het minder hebben. Wij hebben zoveel, maar moeten leven vanuit genoeg. Naast geld wil ik ook mijn talent inzetten. Ik ben daarom ook betrokken bij het interieurontwerp van de Kringlopen voor Red een Kind.”

“Zelf vind ik het een opdracht vanuit de Bijbel om iets te doen voor mensen die het minder hebben”.

En dan 3 getrokken kaarten uit Kaarten op Tafel:

Heeft God invloed op jouw relatie met mensen?
Jazeker. Ik ben lange tijd heel erg met mezelf bezig geweest. Op een berg in Schotland heb ik God ervaren en nu leef ik veel dichter bij God. Ik wil op Hem lijken en dan kijk je met meer liefde en geduld naar andere mensen. Dus God heeft er zeker invloed op.
Als God in je leven is, kan het niet anders dan dat je mensen in nood niet laat zitten. Weet je nog dat ‘WWJD-bandje’? Als je dat bij alles bedenkt, krijg je het nog druk.

Waar heb je weleens heimwee naar?
Ik heb heimwee naar vroeger, toen er nog geen mobiel en internet bestond. Soms denk ik erover weer een draaitelefoon en een fax te nemen op kantoor. Volgens mij ben je dan weer super hip. Nu staan we altijd aan. Er is nepnieuws. Zeker voor kinderen is het lastig om onderscheid te maken. Ja, ik heb heimwee naar de eenvoud van vroeger, zonder het te romantiseren.

Voor je omgeving ben jij…
Enthousiast en vol ideeën. Structuur is voor mij wat lastiger. Dat wil zeggen: ik heb wel structuur, maar anderen snappen die structuur niet. Hahaha. De keerzijde van mijn gedrevenheid is dat ik te veel van anderen verwacht. Dan sla ik door. Op werkgebied dan. Verder ben ik ook wel nuchter.

Wat zegt je vrouw hiervan? Die waarschuwt mij als ik te veel tegelijk doe. Ik heb ook anderen nodig. Iedereen met zijn eigen talent en kleur. Als je elkaars talenten kent, kun je er gebruik van maken. Denk niet dat jij de waarheid in pacht hebt.

Ten slotte: Heb je een levensles?
Verwacht het niet te veel van jezelf, maar vooral van God. We zetten onszelf te snel op de troon vanuit bewijsdrang of ego. Dat heb ik ook lang gedaan. Veel mannen zitten op de aperots, maar gericht zijn op God is het belangrijkste dat er is. Ik ben allergisch voor het ‘meer, meer, meer’. We runnen ons bedrijf omdat we het leuk vinden, niet om telkens meer te verdienen. Misschien gaan we wel naar drie dagen per week werken. Dat brengt gelijk een volgende les: wees tevreden met wat je hebt en leef dicht bij God.